اخبار > انقلاب جهانی اسلام دنیا را تغییر داد/ترس روانی صهیونیست‌ها از ایران
 


  چاپ        ارسال به دوست

طالب‌زاده در رشت:

انقلاب جهانی اسلام دنیا را تغییر داد/ترس روانی صهیونیست‌ها از ایران

 

 

به گزارش گروه رسانه حوره علوم اسلامی دانشگاهیان گیلان و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان نادر طالب‌زاده صبح امروز در همایش رسانه و انقلاب اسلامی در تالار حکمت دانشگاه گیلان هدف رسانه‌های استانی را سانسور نکردن رسانه دانست و اظهار کرد: شبکه‌های استانی باید با هجمه‌های فرهنگی مقابله کنند.

وی با اشاره به اقدامات ارزشمند گروه‌های مستندساز از جمله ثریا گفت: امروز یک تحول رسانه‌ای ایجادشده است، شبکه‌های استانی نیز ادامه این مسیر است.

مستندساز و کارشناس رسانه با بیان اینکه مسئول شبکه استانی باید جنگجوی رسانه باشد تصریح کرد: بسیج و رسانه حرکتی ارزشمند است و باید مسائل و مشکلات استان‌ها از این طریق به پایتخت و گوش مسئولان برسد.

طالب‌زاده انقلاب اسلامی را جهانی خواند و افزود: پس از سال ۱۹۷۹ عکس‌العمل‌ها به وجود رنسانس اسلامی همه‌چیز را تغییر داد، متولد شدن حزب‌الله در ایران تفکرات جهانی را نسبت به این انقلاب تغییر داد.

وی توسعه انقلاب را از تأثیرات انقلاب اسلامی دانست و بیان کرد: نفوذ ایران در کل منطقه خاورمیانه برای غرب خطرناک است، ۴۰ سال پیش ایران هیچ جایگاهی نداشت اما امروز حتی کشورهای منطقه خود را لشکر خراسانی معرفی می‌کنند.

مستندساز و کارشناس رسانه با اشاره به اقدام ناموفق فدائیان خلق در تسخیر سفارت آمریکا گفت: چند ماه بعد دانشجویان خط امام این حرکت را عملی کرده و سفارت آمریکا را گرفتند.

ترس روانی صهیونیست‌ها از ایران

وی با اشاره به کودتای امریکا در سال ۱۳۳۲ بیان کرد: آمریکا به‌وسیله همین سفارت این کودتا را طرح‌ریزی کرد بنابراین حرکت دانشجویان درست و حساب‌شده بود و این حرکت قانونی بود.

طالب‌زاده با بیان اینکه تسخیر لانه جاسوسی حادثه خبری بزرگی برای آمریکا بود خاطرنشان کرد: ایالات‌متحده این خبر را بحران گروگان‌گیری در ایران معرفی کرد و این خبر آمریکا را بسیار به وحشت انداخت.

مستندساز و کارشناس رسانه با اشاره به اینکه تسخیر لانه جاسوسی ایران را در دنیا مطرح کرد گفت: پیش‌ازاین شاه را اسب سفید نیکسون می‌دانستند و کسی ایران را نمی‌شناخت اما ایستادگی در مقابل آمریکا مردم آمریکا را در آن روز پای تلویزیون میخکوب کرد.

وی با اشاره به تولد طرح CNN پس از تسخیر لانه جاسوسی آمریکا افزود: تحولی که ایستادگی ایران ایجاد کرد شبکه‌ای در ایران متولد کرد که تنها به خبر بپردازد.

طالب‌زاده انقلاب اسلامی را یک انقلاب الهی دانست و گفت: هر زمان فضا برای حزب‌الله تنگ و جهاد سازندگی منحل شد به انقلاب ضربه زدیم و انقلاب اسلامی را باور نکردیم.

مستندساز و کارشناس رسانه با اشاره به امضای قرارداد پالرمو تصریح کرد: پالرمو پایتخت سیسیل جایی است که پس از ۲۰۰ سال حکومت فاطمیون شکست خورد، آمریکا این شکست تاریخی را جشن گرفت و می‌خواست به ایران برساند.

وی با محکومیت امضای قرارداد پالرمو گفت: اگر اقدام ما منجر به ایجاد شبکه خبری CNN شد باید بدانیم انقلاب اسلامی در بحث تمدن حرف‌های زیادی برای گفتن دارد.

طالب‌زاده خیزش انقلاب اسلامی را از پیش‌گویی‌های بنی‌اسرائیل دانست و بیان کرد: پارانویا و ترس روانی از ایران در حکومت‌های صهیونیستی و غربی کاملاً مشخص است.

مستندساز و کارشناس رسانه با اشاره به سانسور کتاب "نجات پیدا کردن از بحران آخرالزمان " توسط وبستر تراپلین گفت: متأسفانه این فرد هیچ زمانی برای حرف زدن در رسانه‌های آمریکایی ندارد و این فرصت را رسانه ایران به آن‌ها می‌دهد و موظفیم از این افراد مصاحبه کنیم.

وی با اشاره به موقعیت ناب جمهوری اسلامی در دنیا اظهار کرد: جوانان خبرنگار باید این تحول را شناخته و درک کنند و از این فرصت‌ها و موقعیت‌ها استفاده لازم را برده و از اسلام شناسان دنیا برای پیشبرد انقلاب اسلامی مصاحبه کنند.


رسانه میانبر حل مشکلات کشور

طالب‌زاده با بیان اینکه امروز تحول عظیمی در دنیا اتفاق افتاده است گفت: نیروهای رسانه تربیت‌شده جوان از امیدهای ایران هستند که باید اهداف این انقلاب را گسترش دهند.

مستندساز و کارشناس رسانه با اشاره به ضعف نیروهای انقلابی در رسانه‌های استانی تصریح کرد: مسائل استانی باید توسط نیروهای توانمند حزب‌الله در استان‌ها حل شود.

وی پرداختن به مسائل استانی را از وظایف نیروهای رسانه‌های انقلابی استان‌ها دانست و افزود: ما از تهران نمی‌توانیم مشکلات استان‌ها را شناسایی کنیم بلکه نیروهای استانی باید این ظرفیت را ایجاد کنند.

طالب‌زاده با اشاره به تفرقه بی‌سابقه در آمریکا گفت: این تفرقه باید تحلیل شود، ترامپ از زمانی که رئیس‌جمهور آمریکا شد به رسانه‌ها حمله کرد و اکنون آمریکا دچار بحران عظیمی است.

مستندساز و کارشناس رسانه با اذعان به اینکه آمریکا واقعیت بحرانی کشور خود را می‌پوشاند بیان کرد: آمریکا مرحله‌ای را می‌گذراند که احتمال جنگ بزرگ داخلی در این کشور وجود دارد.

وی با تأکید بر حضور کارشناسان غربی در ایران برای روشن کردن فضای واقعی غرب در کشور اظهار کرد: در اوایل انقلاب شهید بهشتی گفتند که مردم حق اعتراض به مشکلات اقتصادی دارند، بنابراین اکنون نیز مردم به‌طور مشروع حق اعتراض به مشکلات معیشتی خود را دارند.

طالب‌زاده رسانه را میانبری برای حل مسائل و مشکلات کشور دانست و افزود: باید حل مشکلات کشور از سوی رسانه‌های استانی آغاز شود.

انتهای پیام/


١٣:١٩ - پنج شنبه ١٩ بهمن ١٣٩٦    /    عدد : ٦٧٣٨٥    /    تعداد نمایش : ٢٦٥


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد