اخبار > ایران منشأ حرکت نوین تاریخ است/امام خمینی دست خدا بر زمین است
 


  چاپ        ارسال به دوست

به بهانه سالروز شهادت سید شهیدان اهل‌قلم؛

ایران منشأ حرکت نوین تاریخ است/امام خمینی دست خدا بر زمین است
 

 

به گزارش گروه رسانه حوره علوم اسلامی دانشگاهیان گیلان و نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه گیلان شهید سید مرتضی آوینی در نامه‌ای به بردارش نوشت: برادر دلم می‌خواست امروز ایران این پسر گمشده بعد از قرن‌ها می‌رود که به آغوش خانواده خویش بازگردد در کنارم بودی و باهم زیر لوای اسلام عزیز و در کنار امام خمینی این فرزند راستین محمد و این نشانه خدا بر زمین جهاد می‌کردیم.

گرفتار تاریکی بودیم که امام خمینی از قلب تاریخی که می‌رفت تا فراموش شود چون محمد فریاد برآورد که و هم به حبل‌الله جمیعاً و لا تفرقوا همه به ریسمان خداوند چنگ بزنید و بیاویزید و پراکنده نشوید و ما که هنوز دست‌وپا می‌زدیم تا به خویشتن خویش بازگردیم از این سخن تازه شدیم دریافت این آنچه می‌رفتیم یافته‌ایم و به‌یقین رسیدیم و حتی من که همواره بویی از محمد در مشام داشتند در آغاز باور نمی‌کردم که در این ظلمت کرده زمین به توان نقدی به‌سوی نور زرد که ابعاد آنچه رویداد آن‌همه گسترده بود که زمین را در برگرفت و خدا این تردید را که کلمه‌ای به طول نینجامید بر من ببخشایید و برق یقین بی‌هیچ واسطه‌ای بر دلم نشست همان‌گونه که بر کوه سینا و ایمان آوردند و برادر زمان گم‌شده و مکان و کبیر بود و آن‌که دعوت به‌حق می‌کرد محمد بود و خدا را شکر که گوش ایمان من به آوای الله آشنا بود و نمی‌دانی که چه خوش بود.

با همان عشقی که اباذر با محمد بیعت کرد به امام خمینی پیوستیم و برادر او را ندیدی دست خداست بر زمین! آن‌همه به صفات خداوندی آراسته است که هنگامی‌که دست محبت را و شیفتگان بالا می‌آورد سایت زمین و آسمان را می‌پوشاند و آن زمان‌ که از حکمت و عرفان سخن می‌گویند می‌بینی که خود در حقیقت است.

 من بوی خوشش را از نزدیک شنیده‌ام، صورتش را دیده‌ام که قهر موسی را دارد و آرامش سنگین محمد را. برادر ایران ما تمدن نوینی است که معیارها و مقیاس‌های دیگر دارد به حکمت و فلسفه دیگر و هنری دیگر و ادبیاتی دیگر...

 من هرگز نمی‌توانم وسعت مکتبی و فرهنگ این انقلاب را در این نامه تصویر کنم، اما برایت باز خواهم نوشت هرچند که وقت بسیار تنگ است، مادر به تو (در پشت تلفن) گفت که من کار پیدا کردم، این‌چنین نیست؛ من زندگی یافتم، عشق خمینی بزرگ و عظمت فرهنگی آنچه می‌گوید مرا آن‌چنان شیفته خودساخته است که نمی‌توانم به حکمتی که در حال تدوین آن هستیم بیاندیشم و فرهنگی که در حال احیای آن هستیم و این فرهنگ آن‌هم با آن فرهنگ کهنه و منحط غرب متفاوت است، از آن فاصله دارد که نمی‌توان گفت.

کارم در راه خداست و برای آن پول دریافت نمی‌کنم تنها سهمی اندک از بیت‌المال می‌برم که خوردوخوراک را بس باشد و بس! جهادی را آغاز کرده‌ایم که اما م خمینی «جهاد سازندگی» نام نهاده است. شمشیرمان قلم است و بیل و کلنگ، در راه سازندگی ایرانی آزاد گام نهاده‌ایم؛ ایرانی که منشأ حرکت نوین تاریخ و خاستگاه فرهنگ نوینی است که دنیای تاریک را سراسر در بر خواهد گرفت.

بخشی از وصیت‌نامه شهید:

زندگی زیباست، اما شهادت از آن زیباتر است؛

سلامت تن زیباست، اما پرنده‌ی عشق، تن را قفسی می‌بیند که در باغ نهاده باشند.

و مگر نه آنکه گردن‌ها را باریک آفریده‌اند تا در مقتل کربلای عشق، آسان‌تر بریده شوند. 

و مگر نه آن‌که از پسر آدم، عهدی ازلی ستانده‌اند که حسین را از سر خویش، بیشتر دوست داشته باشد.

و مگر نه آن‌که خانه تن، راه فرسودگی می‌پیماید تا خانه روح، آباد شود.

و مگر این عاشق بی‌قرار را بر این سفینه سرگردان آسمانی که کره‌ی زمین باشد، برای ماندن در اصطبل خواب و خور آفریده‌اند.

و مگر از درون این خاک، اگر نردبانی به آسمان نباشد، جز کرم‌هایی فربه و تن‌پرور برمی‌آید.

ای شهید، ای آن‌که بر کرانه‌ی ازلی و ابدی وجود برنشسته‌ای، دستی برآر و ما قبرستان نشینان عادات سخیف را نیز، از این منجلاب بیرون کش.

در عشق اگرچه منزل آخر شهادت است، تکلیف اول است شهیدانه زیستن.»

انتهای پیام/


٢٣:٣٢ - دوشنبه ٢٠ فروردين ١٣٩٧    /    عدد : ٦٧٥٠٤    /    تعداد نمایش : ٢٥٥


امتیازدهی
برای این خبر نظری ثبت نشده است
نظر شما
نام :
ايميل : 
*نظرات :
متن تصویر را وارد کنید:
 

خروج
اوقات شرعی
نظرسنجی
نظرسنجي غير فعال مي باشد